Inspirująca historia Jacka Holsta - "Marathon Man".

Jack Holst

Jack od 19 roku życia cierpiał na wrzodziejące zapalenie jelita grubego…

...Więcej

Historie pacjentów ze stomią

Kolostomia

Flair Active®

75-letnia pacjentka przeszła zabieg chirurgiczny z powodu zapalenia uchyłków jelita. Od 1998 r. ma kolostomię. Doświadczała problemów z prawidłowym zaopatrzeniem stomii z uwagi na nierówności powierzchni brzucha i przepuklinę. Treść jelitowa podciekała. Pacjentka postanowiła wypróbować worek zamknięty Flair Active® i uznała go za bardzo wygodny. Zauważyła, że podciekanie zniknęło. Oceniła nowy sprzęt jako doskonały w stosunku do poprzedniego - jako worek, który dokładnie odpowiadała potrzebom pacjentki.

Ileostomia

Aurum®

Pięcioletni chłopiec przeszedł operację Megacolon. Duża część jego okrężnicy została usunięta i utworzono tymczasową ileostomię. Niestety woreczek, którego chłopiec używał (nie był to Welland Medical), utrzymywał się na skórze tylko przez kilka godzin, co ostatecznie spowodowało bolesne zapalenie skóry wokół stomii. Zastosowano worek ileostomijny Aurum, ze względu na obecność w przylepcu przyjaznych dla skóry hydrokoloidów Hyperflex® z naturalnym miodem Manuka. Zapalenie skóry zostało wyeliminowane, a czas utrzymywania się worka znacząco się wydłużył.

Urostomia

Curvex®

72-letnia kobieta z rakiem pęcherza została poddana radykalnej cystektomii i wyłoniono urostomię. Została wypisana ze szpitala z woreczkiem urostomijnym z płaskim przylepcem. Wkrótce mocz zaczął podciekać. Spędzała godziny na próbach poprawienia woreczka. Skóra uszkadzała się z powodu częstych zmian woreczka i moczu na skórze. Odzyskała pewność siebie dopiero po zastosowaniu worka urostomijnego Curvex®, kremu Welland Barrier Cream i pierścieni/kołnierzy uszczelniająco-gojących Hyperseal®.

 

Mam kolostomię od 10 lat i mogę szczerze powiedzieć, że worek Flair jest jednym z najbardziej komfortowych, jakich kiedykolwiek używałam. Brak ostrych krawędzi i świetne dopasowanie.

75-letnia pacjentka, używająca worka jednoczęściowego Flair, Welland Medical.

Bez wątpienia będę używać tego worka. Jest wygodny, świetnie wykonany, daje mi poczucie bezpieczeństwa. Łatwo się go wymienia.

Pacjent używający Aurum naturalnym miodem Manuka, Welland Medical.

Ten worek urostomijny jest bardzo wygodny i świetnie trzyma się na skórze. Gdybym miała powiedzieć, że jest po prostu lepszy niż worek którego używałam wcześniej, to zdecydowanie za mało.

Pacjentka używający worka Flair Active Urostomy, Welland Medical.