Inspirująca historia Jacka Holsta - "Marathon Man".

Jack Holst

Jack od 19 roku życia cierpiał na wrzodziejące zapalenie jelita grubego…

...Więcej

Pan Ryszard lat 62 z nefrostomią i urostomią

Aurum Urostomy® - worek urostomijny jednoczęściowy, z miodem Manuka

U Pana Ryszarda w 2015 roku z powodu nowotworu usunięto pęcherz moczowy i wyłoniono urostomię. Nie był to łatwy okres, miał problem z doborem woreczków urostomijnych - próbował sprzętu różnych firm, wszystkie odklejały się w krótkim czasie. Występowały też problemy ze skórą wokół stomii.

...Więcej
 

Mam kolostomię od 10 lat i mogę szczerze powiedzieć, że worek Flair jest jednym z najbardziej komfortowych, jakich kiedykolwiek używałam. Brak ostrych krawędzi i świetne dopasowanie.

 

75-letnia pacjentka, używająca worka jednoczęściowego Flair, Welland Medical.

 

Bez wątpienia będę używać tego worka. Jest wygodny, świetnie wykonany, daje mi poczucie bezpieczeństwa. Łatwo się go wymienia.

 

Pacjent używający Aurum naturalnym miodem Manuka, Welland Medical.

 

Ten worek urostomijny jest bardzo wygodny i świetnie trzyma się na skórze. Gdybym miała powiedzieć, że jest po prostu lepszy niż worek którego używałam wcześniej, to zdecydowanie za mało.

 

Pacjentka używający worka Flair Active Urostomy, Welland Medical.

Kolostomia

Flair Active®

75-letnia pacjentka przeszła zabieg chirurgiczny z powodu zapalenia uchyłków jelita. Od 1998 r. ma kolostomię. Doświadczała problemów z prawidłowym zaopatrzeniem stomii z uwagi na nierówności powierzchni brzucha i przepuklinę. Treść jelitowa podciekała. Pacjentka postanowiła wypróbować worek zamknięty Flair Active® i uznała go za bardzo wygodny. Zauważyła, że podciekanie zniknęło. Oceniła nowy sprzęt jako doskonały w stosunku do poprzedniego - jako worek, który dokładnie odpowiadała potrzebom pacjentki.

Ileostomia

Aurum®

Pięcioletni chłopiec przeszedł operację Megacolon. Duża część jego okrężnicy została usunięta i utworzono tymczasową ileostomię. Niestety woreczek, którego chłopiec używał (nie był to Welland Medical), utrzymywał się na skórze tylko przez kilka godzin, co ostatecznie spowodowało bolesne zapalenie skóry wokół stomii. Zastosowano worek ileostomijny Aurum, ze względu na obecność w przylepcu przyjaznych dla skóry hydrokoloidów Hyperflex® z naturalnym miodem Manuka. Zapalenie skóry zostało wyeliminowane, a czas utrzymywania się worka znacząco się wydłużył.

Urostomia

Akcesoria

72-letnia kobieta z rakiem pęcherza została poddana radykalnej cystektomii i wyłoniono urostomię. Została wypisana ze szpitala z woreczkiem urostomijnym z płaskim przylepcem. Wkrótce mocz zaczął podciekać. Spędzała godziny na próbach poprawienia woreczka. Skóra uszkadzała się z powodu częstych zmian woreczka i moczu na skórze. Odzyskała pewność siebie dopiero po zastosowaniu worka urostomijnego, kremu Welland Barrier Cream i pierścieni/kołnierzy uszczelniająco-gojących Hyperseal®.

 

Ola, 34 lat, ileostomia od 2019

Aurum z miodem Manuka

Mam na imię Ola mam 34 lata, jestem mamą 8 letniej Zuzi. Od 20 lat choruję przewlekle na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i inne choroby współistniejące. Od 2 lat mam ileostomię, która uratowała mi życie. Na początku nie mogłam i nie chciałam zaakceptować faktu, że będę miała worek na brzuchu. Bałam się tego, że sobie nie poradzę. Dzięki mojej przyjaciółce, (która też ma stomię od 5 lat i świetnie sobie radzi korzystając na 100% z życia), rozmowami i ogromnym wsparciem z jej strony oraz moimi obserwacjami jej, uwierzyłam w siebie. Poradzę sobie i będę się uśmiechać, stwierdziła, że da się z żyć z workiem stomijnym. Chciałam normalnie funkcjonować, chodzić na basen, jeździć na rolkach i robić to co wszyscy inni ludzie, którzy woreczka nie mają. Po wyłonieniu stomii, po opuszczeniu szpitala moja przyjaciółka, która obecnie jest wolontariuszem przyjechała do mnie. Pokazała cały sprzęt i kosmetyki dobrała mi woreczek pokazała jak dbać i pielęgnować stomię . Wybrałam worki z miodem Manuka tupu Convex (mam wklęsłą stomię), bo okazały się idealne dla mnie. Skóra jest bez podrażnień, worek trzyma się świetnie. Nie muszę się martwić, że coś mi podcieknie, czy odpadnie. Jestem szczęśliwą aktywną Stomiczką. Polecam worki z miodem Manuka wszystkim.

Hania, 37 lat. Kolostomia od 2015

Aurum Convex z miodem Manuka

Moja choroba zaczęła się gdy miałam 20 lat. Wchodziłam w nowe, dorosłe – studenckie życie. Niestety Crohn szybko zweryfikował moje plany i postanowił ułożyć mi życie od nowa. Życie w cieniu szpitala. Walka o moje zdrowie i leczenie zachowawcze trwała 11 lat. W końcu doszłam do ściany. Ból i wyniszczenie organizmu były tak duże, że nie miałam wyboru. Uwierzyłam, że operacja lewostronnej resekcji jelita grubego jest dla mnie wybawieniem, pojechałam na operację ze spokojem i wiarą.

Po samej operacji dochodziłam do siebie stosunkowo szybko. Gdy już wyszłam do domu, postanowiłam poprosić różne firmy stomijne o przesłanie swoich próbek. Kilka z tych firm przysłało do mnie swoich przedstawicieli, w sumie takich wizyt miałam cztery.

Ostatecznie wybrałam Panią, która była przedstawicielką firmy WellandMedical. Po pierwsze wzbudziła we mnie największe zaufanie i sympatię. Po drugie każdy przedstawiciel firmy ma wykształcenie pielęgniarskie – co jest absolutnym plusem. Po trzecie ich wizyty są bezpłatne bez względu czy to pierwsze czy szóste spotkanie. No i po czwarte realizując zamówienie w firmie Welland mogę mieszać produkty różnych firm. Co dla mnie jest bardzo wygodne, bo nigdy nie jest tak, ze z jednej firmy pasuje nam cały asortyment w 100%. Bardzo cenię sobie współpracę z Welland Medical Polska, bo przez 6 wspólnych lat nigdy mnie nie zawiedli, a wręcz niejednokrotnie ratowali w sytuacjach kryzysowych.

Paweł 43 lata, kolostomia od 2017

Aurum Convex z miodem Manuka

Stomię wyłoniono u mnie 4 lata temu, w wyniku wypadku samochodowego. Mój szok był ogromny, bo ze zdrowego mężczyzny nagle stałem się facetem z workiem na brzuchu. Na szczęście miałem świetną opiekę i jakoś to sobie poukładałem w głowie. Niemała w tym zasługa Pana z Wellanda, który nie tylko nauczył mnie wszystkiego co jest związane ze stomią, ale dał też niezły coaching i wyciągał za uszy z doła i samotności.

Aktualnie jestem na workach convex, choć wcześniej używałem płaskich. Moja stomia się zmieniła, zaczęło się podciekanie. Sam bym w życiu nie wpadł na to, że potrzebna jest zmiana rodzaju worka. I to jest też coś za co lubię Wellanda – reagują na zmiany i na bieżąco szukają rozwiązań. Dzięki, że jesteście, bo z Wami jest po prostu łatwiej…

Podziel się swoją historią

Każdy ma swoją historię do opowiedzenia i bardzo chcielibyśmy ją usłyszeć!

Podziel się swoją historią tutaj, aby zainspirować innych.