Co to jest kolostomia?

Kolostomia jest wyłaniana na powłoki brzuszne po usunięciu odbytnicy lub części jelita grubego. Pozostałą część jelita łączy się z przednią ścianą jamy brzusznej i wyłania się stomię, zwaną również odbytem brzusznym (przetoką). Oznacza to, że kał nie jest usuwany z organizmu w naturalny sposób przez odbyt, ale poprzez wykonany chirurgicznie otwór na brzuchu. Kolostomia może być rozwiązaniem definitywnym (wykonana na zawsze) lub tymczasowym.

Kolostomia może być wykonana w obrębie okrężnicy zstępującej lub esicy, w obrębie okrężnicy poprzecznej lub okrężnicy wstępującej). Konsystencja wypróżnień jest uzależniona od miejsca wytworzenia stomii – im większa odległość od naturalnego odbytu, tym konsystencja wydalanej treści jest bardziej płynna.

Produkty do zaopatrzenia kolostomii

W Welland Medical oferujemy produkty najwyższej jakości, dzięki którym osoby ze stomią mogą prowadzić pełne i aktywne życie, z poczuciem pewności, komfortu i bezpieczeństwa.

Kompleksowa gama produktów do kolostomii Welland Medical obejmuje jedno i dwuczęściowe woreczki z płaskimi lub wypukłymi przylepcami, także z dodatkiem naturalnego miodu Manuka. Produkty zostały opracowane przez zespół badawczo-rozwojowy. Odpowiadają na indywidualne potrzeby osób ze stomią.

Pokaż produkty

Poradnik dla osób ze stomią - przetoką jelitową

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o stomii jelitowej, o jej pielęgnacji czy codziennym życiu ze stomią, pobierz Poradnik dla osób ze stomią (przetoką jelitową).

Pobierz (pdf1.13 MB)