Co to jest urostomia?

Urostomia to chirurgicznie wytworzona przetoka moczowo-skórna. Zwykle wykonuje się ją po prawej stronie brzucha pacjenta. Umożliwia swobodny odpływ moczu z dróg moczowych w przypadkach, gdy nie jest to możliwe drogą naturalną. Urostomia łączy powierzchnię skóry z nerką, moczowodami lub pęcherzem moczowym. Z przetoki wydobywa się mocz. Wymaga zaopatrzenia workami urostomijnymi.

Urostomia może być rozwiązaniem tymczasowym (wykonana na jakiś czas) lub definitywnym (na zawsze). Po usunięciu pęcherza moczowego urostomia zawsze będzie wykonana w sposób trwały.

Produkty do zaopatrzenia urostomii

W Welland Medical oferujemy produkty najwyższej jakości, dzięki którym osoby ze stomią mogą prowadzić pełne i aktywne życie, z poczuciem pewności, komfortu i bezpieczeństwa.

Kompleksowa gama produktów do urostomii Welland Medical obejmuje jedno i dwuczęściowe woreczki z płaskimi lub wypukłymi przylepcami, także z dodatkiem naturalnego miodu Manuka. Produkty zostały opracowane przez zespół badawczo-rozwojowy. Odpowiadają na indywidualne potrzeby osób ze stomią.

Pokaż produkty

Poradnik dla osób z urostomią – przetoką moczową

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o stomii jelitowej, o jej pielęgnacji czy codziennym życiu ze stomią, pobierz Poradnik dla osób ze stomią (przetoką jelitową).

Pobierz (pdf1.13 MB)